ERR: Tuleva aasta aprillist tohib korraldada vaid e-riigihankeid

Eesti läheb tuleva aasta aprillist üle täielikult e-riigihangetele ning rahandusministeerium soovitab nii hankijatel kui pakkujatel e-keskkond selgeks õppida. E-riigihanked muutuvad kohustuslikuks vastavalt eurodirektiivile ja uuele riigihangete seadusele, mida praegu ette valmistatakse.

Alates 2016. aasta aprillist peavad kõik hanikjad avaldama elektrooniliselt hanke alusdokumendid ning võimaldama üksnes elektrooniliste pakkumuste esitamist.

E-riigihangete osakaal on viimasel ajal märkimisväärselt kasvanud - kui üle-eelmisel aastal oli see 52%, siis eelmisel aastal juba 72% kogu riigihangete arvust. Selle aasta esimese kahe kuuga on e-hangete osakaal tõusnud 83%-ni.

Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Armin Lastovets soovitab järelejäänud aastat kasutada e-menetluste läbiviimise õppimiseks.

Riigihangete e-keskkonna paremaks kasutamiseks pakub rahandusministeerium nii hankijatele kui pakkujatele tasuta kasutajakoolitusi ning pidevat nõustamistuge. Samuti lubab rahandusministeerium, et jätkab e-keskkonna arendamisega.

Originaaltekst on leitav siit.